سه شنبه ٠٦ مهر ١٣٩٥

اوقات شرعی
وضعیت آب و هوا
اخبار > افزایش تعداد مناطق شهرداری به 8 منطقه


  چاپ        ارسال به دوست

شهردار کرمانشاه خبر داد:

افزایش تعداد مناطق شهرداری به 8 منطقه

شهردار کرمانشاه اعلام کرد: به زودی تعداد مناطق شهری شهرداری کرمانشاه برای ارائه خدمات بهتر و بیشتر از 6 منطقه به 8 منطقه افزایش خواهد یافت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری کرمانشاه، مهندس پیمان قربانی با اشاره به وسعت 10 هزار هکتاری و جمعیت یک میلیون نفری شهر کرمانشاه گفت: افزایش تعداد مناطق شهری شهرداری کرمانشاه بنا به ضرورت در زمینه افزایش خدمات شهری باتوجه به جمعیت و  وسعت شهر لازم بود که خوشبختانه  با اتمام مطالعات و پیگیری های مستمری که طی ماههای اخیر انجام دادیم و همچنین همکاری ها و حمایت های استاندار و شورای اسلامی شهر، توانستیم موافقت مسئولان وزارت کشور را نیز در این باره بگیریم که مجوز افزایش تعداد مناطق بزودی ابلاغ خواهد شد.

شهردار کرمانشاه تصریح کرد: برای ارتقا سطح کمی و کیفی خدمات لازم بود تعداد مناطق شهری افزایش یابد تا شاهد رونق فعالیت‌ها در بخش‌ها و مناطق بیشتری از شهر کرمانشاه باشیم.

وی افزود: در راستای افزایش تعداد مناطق شهری شهرداری کرمانشاه موافقت های لازم اخذ شده و منتظر ابلاغ مراجع ذی‌صلاح هستیم و در این راستا براساس استاندارد و قوانین جاری تعداد مناطق را افزایش می‌دهیم و مرزبندی مناطق را مشخص خواهیم کرد.

مهندس قربانی در عین حال از تغییر و جابجایی حریم و محدوده تحت اختیار دیگر مناطق شهرداری خبر داد و افزود: تغییر مرزها و محدوده مناطق باتوجه به مساحت و جمعیت صورت خواهد گرفت ضمن اینکه برای مرزبندی مناطق سعی خواهد شد از مرزهای جغرافیایی طبیعی نظیر رودخانه قره سو و معابر هویت دار مثل بلوار های شهید بهشتی، شهید کشوری و.. کمک گرفته شود.

قربانی تأکید کرد: شهرداری کرمانشاه مطالعات و بررسی های کارشناسی و فنی پیرامون تعیین حریم و محدوده این مناطق جدید را انجام داده است.

به گفته وی با مرزبندی جدید مناطق که قرار است هرمنطقه شهرداری مساحتی در حدود 120 هکتار را تحت پوشش خدمات خود قرار دهد، محدوده شهری منطقه یک شهرداری وسیعتر، شهرداری منطقه 3 تقریبا بدون تغییر، شهرداری منطقه 7 از بخشی از مساحت مناطق 5 و 6 تشکیل خواهد شد و شهرداری منطقه 8 نیز از بخشی از مساحت مناطق 2 و 4 تشکیل می شود.


١٠:٠٨ - دوشنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٢    /    شماره : ٣٢٦٠    /    تعداد نمایش : ٢٤٧٠خروج
4285556 : کل بازديدکنندگان 366 : بازديدکنندگان امروز 1276377 : بازديدکنندگان اين صفحه آدرس: میدان غدیر-ساختمان شهرداری کرمانشاه
Copyright © 2014 Kermanshah . All rights reserved درج مطلب با ذکر منبع مجاز است.کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرمانشاه می باشد